26 Mar 2007

Güzel Şeyler Oluyor…

Olmadığım süre içinde neler neler oldu bilseniz. Mesela kolyelerimden 20 tanesi Brüksel’e görücüye gitti. Çok heyecanlıyım. Sonuçları size bildireceğim. Bu arada 4-5 tane de yeni kolye yapma şansım oldu.Onların fotoğraflarını çekemeden sahiplerini buldu. Şu fotoğraf işini daha sıkıya almalıyım. :)

Geçen haftasonu Suna ile beraberdik. Nefis bir yemek ardından da sıcak çikolata içtik. Hani derler ya; (siz de dermisiniz acaba ?), seks kadar güzeldi.

Malzemeciden doğal taşlar aldık.
Heyecanla eve geldim. Kolyelerini yaptım Suna’nın.

Umarım beğenir. O daha görmeden işte huzurlarınızda…
Yanda gördüğünüz kolyede Suna'nın bir arkadaşı için üzerine tıklatıp büyütürseniz fark edeceksinizki çiçeklerden ve yapraklardan oluşan bir yaz kolyesi... Ortadaki büyük taş da ise bir kalp var. Sevgi ve mutlulukla takar umarım.


***

Geçen hafta İnsan Kaynakları Zirvesine katıldım. Vicdan kalpte değil, beyindeymiş. Çok şaşırdım. Sızlayan kalp değil, beyinmiş. Bunca zaman kalbim acıyor derken aslında bunu beynimde yaşıyormuşum.

Bir de Zen Ata sözü öğrendim.

“Yeni bir şey öğrenmenin karşısındaki en büyük engel, onun zaten bilindiğinin sanılmasıdır.”

Ne güzel bir laf di mi? Ne çok yaşamışızdır bu yanılsamayı… Ben biliyorum döneminden ileriye gidemeyen çocuk aslında hiç öğrenemeden, farkına varamadan, tadına varamadan yaşıyor hayatını.

Mesela samimiyeti nasıl tanımlarsınız…

“İnsanın samimiyeti, karşısındakinin algısı kadardır.”

Hiç böyle tanımlamazdım diye düşündüm. 2 günlük eğitimde daha neler öğrendim…

***

Her gününüz kendinize bir artı koyarak geçsin. Eğer bir artı koyamıyorsanız en azından eksinin üzerine dik bir çizgi çekin. Bugün yarım artı olur yarın tamamlarsınız belki…

7 yorum:

Anonymous dedi ki...

Selam guzelim,

Seni rahatsiz etmeden, sende haber almanin en iyi yolu bu blo sitendi.
Ancak, pek sik guncellestirmediginden dolayi, uzun zamanlar senden habersiz kaliyorum....

Gesmiste senin biraz uzak dogu felsefesine megilli oldugunu dusunuyordum, goruyorumki, zaman gectikce artik pratige bile sokmaya baslamissin...:)

Bu hosuma gitti.

Tasarimlari asla birakma.
Asla.

Seni cok optum.
En buyuk hayranin, $uat G.

Efnan dedi ki...

...
Gel!Gel!Yine Gel!
Ne olursan ol!Yine Gel!
Kafir,Putperest,Mecusi olursan da gel
Bizim Dergahımız umutsuzluk dergahı değildir.
Yüz kere Tövbeni bozmuş olsan da gel.
MEVLANA

Ne güzel demiş Mevlana...
Herkesi sonsuz bir içtenlikle çağırıyor...

Yine çok güzel takılar olmuş...
Ellerinize sağlık :)
Ama hala birşey eksik ;)

Evren dedi ki...

Ama valla çok ayıp...Bir insanın yüzüne de böyle nazikçe vurulmazki ayıbı :) Hep aklımdasın. Sana uygun kızıl bir taş bulamadım daha... Aklımda kızıl, şarap kırmızısı tadında doğal bir taş ve spor bir kolye modeli var. En azından ne olduğu belli. Malzemeyi de bulunca bu yaz kolyeni boynundan hiç çıkartmak istemeyeceksin. :)

Efnan dedi ki...

Ne demek ben hiç ayıp vururmuyum yüze aşk olsun :)

Ama sayfaları bu kadar geç güncellerseniz bu kez gerçekten kırılacağım...

Çok özledim çok...
İstanbul!a gelirseniz görüşmek isterim,geçen sefer fırsat olmamıştı çünkü...

KOZMİK dedi ki...

evet yüce şişman serpil huzurlarınızda naber çocuğum uzun zamandır senin blogunu ziyaret edememiştim malum kış gelince ben bir tuhaf olurum bugece evde yalnızım bilgisayarda hazır kimse yok daldım sanal aleme sende işlerinin yoğunluğundan fazla yazı yazamamışsın ama genede 3 tanesini hiç okumamışım iyi oldu okudum vede seni ne kadar özlediğimi farkettim rahmetli canım eşim bana derdiki sevdiklerim hep benden uzakta oldu yada bu dünyada değiller biz birbirimizi çok sevmiyelim emi ya işte böyle beni,mde sevdiklerimle hep ayrı düşüyorum vede sevmediğim otda hep yanımda bitiyor heh heh anlarsın ya bu yazımı Ömer Hayyam la bitiriyorum....ÖMÜR
İnsan yiyeceksiz,giyeceksiz edemez
Bunlar için didinmene birşey denmez
Ondan ötesi ha olmuş ha olmamış
Bu güzelim ömrünü satmaya değmez

iLGİLİLERE DUYURULUR SENİ ÇOK ÖPÜYOR VEDE ÇOKCA SEVİYORUM EVLADIM SERPİL KOZMİK MAMA

Evren dedi ki...

canım serpilim ya...
çok sevmek de ayrı düşmek de önemli değil ki; önemli olan hatırlayınca yüzünde oluşan tebessüm. Bi de nerede olursa olsun karşılaştığında kocaman içten bir sarılma ve kaldığın yerden devam edebilme. Kırmadan-kırılmadan, üzmeden-üzülmeden, yalan söylemeden,yalan söylenmeden, verdiğin sözleri tutarak... Unutmadım havalarda düzeliyor... Bursada bir kızın seni özlemle bekliyor:)

Şuşu dedi ki...

anladık çok yoğunsun, bilim insanı oldun, kendini eğitime adadın da insan bi doğumgünü yazısı yazar karrrrdeşiiiim :-)))

canım canım benim bir kez daha doğumgünün kutlu olsun. günlerin mutlulukla dolsun hehehe. hadi anlat bakalım nası bi his arkandayım ne de olsa iki sene :-))


arkadaşın hastalıktan geberiyo bugün ama işinin başında. malum nisan geldi benim eskişehir mirası, en muhterem hastalık ayım. hemen zıplama bi doktora gitmiyosun diye. bugün şirkette doktor günü. gelsin hele bi ziyaret edicem kendisini merak etme :-))

öpüyorum kocaman, sarılıyorum bi kucak. eee ne zaman görüşebileceğiz biiiiizz???