25 Kasım 2021

Sahibine Kısa Notlar -1Mutluluk öğrenilen bir şey. Yokluğun içinde bile gülecek bir şey bulmak mesela, kesinlikle öğrenilen bir şey. İnsan içini dengelerse, ki beklentisiz bir hayat işi kolaylaştırıyor, o zaman mutlu olmayı da öğreniyorsun. Dikkatini çekerim, beklentisiz dedim, hayalsiz değil. Çünkü gerçekler hayallerden ilham alır. Ah bu konu derin. Bir gün beklenti ve hayal üzerine de yazarım. 

Aslında belki de öğrendiğin mutsuzluğun içinde boğulmamak, her seferinde yüzüp seni ayağa kaldıran o kıyılara çıkmak. 

Kıyılarının kıymetini bilmek. Onları keşfetmek için kendi içine iyice, dikkatlice, yargısız ve bizzati futursuzca bakabilmek. Kendinin en iyisini seçebilmek. 

Ah kalbim, kaç yenilgide, kanatların olduğunu unutup öylece seni uçuracak rüzgarı bekleyerek geçirdin kısacık ömrünü. Kendini, gövdeni,  göğe uzanan dallarını görmezden gelip, kaç kere tutunacak dal aradın umarsızca. 

Avuç içlerine geçmiş tırnaklarını kestin kökünden, yine kanadılar, bu sefer içten içten. 

Sahi, sen en son hangi renk ruj sürüp öptün kendini aynada. Şöyle bir makas alıp kendinden, gülümsedin kendine. Aferin deyip taradın saçlarını. Sarıldın bir ağaca kendine sarılırmışcasına şefkat ve inançla. 

Ne zaman güldün kendine, ayağın kayıp da düştüğünde attığın gibi kahhahalarla, göz yaşların aktı yanağına.

Sahi sen ne ara sevmeyi unutup kendini, sende olanı, senin olanı görmezden gelip, küstün biricik yaşamaya.

Bir kedin olsun isterdin, olsa sen onu da mutsuz ederdin umutsuzluğunda. 

Şairin vardır bence bir bildiği, kuşlar uçuyor, hayat kısa. *** Instagram hesabımdan yayınladım. Burada da olsun istedim. 

#evrencekaralama


4 yorum:

 1. "Aslında belki de öğrendiğin mutsuzluğun içinde boğulmamak, her seferinde yüzüp seni ayağa kaldıran o kıyılara çıkmak."
  Ya da belki de hızlı bir düşüşte tam çakılacakken paraşütüne tutunup açmak ve salimen toprağa ayak basmak. :)

  Keşke daha sık okusak seni sevgili Evren. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmak konusunda iç sesi ile hareket eden biriyim. Bu günlerde ya suskun ya da sağar olmalıyım ki, nadir bir "hadi" geliyor bana :)
   Unutmasak, kanatları, paraşütümüzü, hayat öyle güzel ki, tam anlamıyla derin bir aşkla yaşanılası.

   Sil
 2. Bence de öğrenilen bir şey mutluluk. Akışa bırakmamalı kendini, çabalamalı. Mutluluğa ket vuran etkenlerin başında çevredeki kronik memnuniyetsizler, ömür törpüsü mızmızlar geliyor bence. Vallahi ben de ağaçları kucaklamak, kuşlara selam vermekten falan yanayım. Ruha şifa etkisi yüzde yüz:)
  Evrenden notlara devam lütfen.

  YanıtlaSil
 3. Sayfamdaki konu komşular köşesinde gözüme ilişiveren Evrenin Dünyası ile Sahibine Kısa Notlar başlıklarını bi güzel birleştirip Evrenin Sahibine Notlar diye okumama, töööbeler olsun o da ne diye tıklayıp sayfana gelmeme ve jetonumun anca düşmesine ne demeli hemşireee? :)) Ahhaaa bak en son bu zaman güldüm ben kendime, kocaman bi kahkaha ile hem de ve ne çok güleriz biz hep seninle birlikte. :D
  Hep yaz, çok çok yaz başlıktaki gün batımı kadar şahane notlarını hemşirem. :)

  YanıtlaSil

An'a kazınandır senden bana kalan...
ANLAMLIDIR...

Teşekkür ederim sımsıcak yürekten bir tebessümle...