15 Tem 2011

Evlilik Bir Sürpriz midir?
Zaman zaman dilek tutarsın ya içinden, bazen de öylece aklından geçiveren bir cümledir ve bazen bir isyanın ortasındaki bir cümlende saklıdır ya dileğin... Tanrı'nın işi gücü yoktur, böyle zamanlarda duyar seni. Sen isyanını hatırlar dileğini unutursun... Sen aklından geçirdim zannettiğinde yüreğindendir aslında geçen ve dedim ya işte, Tanrı sen fısıldarken duyar sesini. 

Duyar ve bekler... Sen de beklemeyi bilirsen, sürprizler olur yaşamda. Sürpriz öyle büyüktür ki, ağzından çıkıverir "bak sen şu Allah'ın işine" cümlesi... Farkında değilsindir ama senin işindir o. Sen diledin diyedir. İstedin ve sabırla bekledin diyedir. Belki bir gündür... Belki koca bir ömürdür. Sen sen olmayı bıraktığın, o da kendinden vazgeçebildiği içindir olan biten ne varsa... Bir olmak derim ben buna. Ondan dileyip, Ona dönüşmektir sürprizin aslı; Aşk olmaktır bir bakıma...


10 yorum:

tutsak dedi ki...

Hayırlı olsun Evren
İsteğin aracısız, şartsız, kuralsız olunca mutlaka ve mutlaka sana sunulmakta. Üstelik nekadar istersen o kadar. o yüzden isteğini eksiksiz dilemek gerek. Dileğin tam olsun inşaallah.AŞK OLSUN.

Şaşkın Kova dedi ki...

Bazıları sürprizdir. Önemli olan örnekteki gibi güzel bir sürpriz olması :)) Umarım çok ama çok mutlu olurlar...

sufi dedi ki...

"Siz istemeden dilinizden isteyen dileyen benim" diyor kuranda Allah. Demekki o dilemiş, sen diledim sanmışsın bir de bakmışsın oluvermiiiişşş.Hep güzel şeyler dilensin dilerim bunu da herhalde ben dilemedim!!!!!!sevgilerimle.

buraneros dedi ki...

fotoğraf tam anlamıyla usta işi... ve de duygu... kaç yılda bir denk gelir öyle bir an... ve kimler farkedebilir... süper bir foto:)

Hikaye konusunda Şaşkın'a katılıyorum... Ve hakikaten karakterleri ve gelişimi açısından best- seller bir roman, o romandan da süper bir film olur. Hatta kaleminizden ballar damlar, konunun en yakın tanığı olarak:))

Bi de... Öle işte:))

Efsa dedi ki...

Amanınnn,
yoksa yoksa ????

:)))

gerçekten mi?

Evren dedi ki...

Aşk olsun tutsak... dileğini yüreğime koydum. o dile getirir dilinin döndüğünce.

Evren dedi ki...

dilerim şuşum... dilerim çok mutlu olurlar.

Evren dedi ki...

bilmem ki sufim... bugün okudum "bir kader varmış, bir de keder" benimki nedense hep kedere çıkıyor.

Evren dedi ki...

saol buraneros... bazen görüyor işte gönül gözüm. bu fotoğrafı ben de çok severim.

bi de nasıl yani ;)

Evren dedi ki...

belki efsam... belli mi olur ;)