9 Eki 2011

O Şehir
O şehre hiç gitmemişsinizdir... Ama o şehri, sokak sokak bilirsiniz. O şehrin denize sıfır sayılabilecek bahçelerinden birindeki buram buram çiçek kokularına uyanacak kadar seversiniz o şehri. Yürümediğiniz sokaklarında ağlarsınız bir gece vakti. O şehri öyle çok seversiniz ki, güneş rakı burcuna o şehrin gün batımında girer sizin balkonunuzda da...

Başka bir vakit; öğleninin sıcağı, denizinin rüzgarı vurur yüzünüze... Öyle çok seversiniz ki o şehri, adını duydukça birikir gözünüzde bir damla taşımı gözyaşı hiç akmamacasına. O şehirle nefes alır, o şehrin düşünü kurar, o şehre yakıştırırsınız en büyük aşkları. Ve bir gün gelir bir şerh düşersiniz hayatın ortasına, o şehri görmeden ölmemek adına. 
görsel / devianatart

6 yorum:

parıldayan çiçek dedi ki...

Şehirler bizde bıraktığı izle hatırlanır.Sokaklar.kaldırımlar anılardan bir demet sunar.

Hayat İzlerim dedi ki...

Benim için o şehir şu sıralar İstanbul.
Doğup büyüdüğüm, en güzel dostluklarımı kurduğum şehir...

Evren dedi ki...

ve bir gün hiç bilmediğin bir şehirde saklı bulursun yaşayamadıklarını parıldayan çiçek...

Evren dedi ki...

istanbul... iz bırakır değil mi hayat izlerim.

E S M İ R dedi ki...

bazen göze girmeye çalışır şehir alabildiğine ama sen kıyısında bile olmak istemezsin!. bazen de terk edilmiş sandığın bir limanın kıyısından ayrılmak istemezsin.. başka bir giz vardır seni içine çeken!..artık hiç ummmadığın bir anda ümit etmediğin bir şehrin sularında yüzmektesindir!.. ölmek var dönmek yok bu yolda!..:) sakın ola ki yüreğine koyduğun bu şerhi unutma:)

nasıl da güzel dökülmüş yüreğinden bu sözler şiir gibi!
evrenim beni de coşturdun ama:)
sevgilerimle...

Evren dedi ki...

benim mi senin mi o güzel sözler... belli ki ikimizin de yüreği güzel esmirim.