27 Haz 2010

Sıcak Bir Çorba ya da...

Çocukluğumdan beri sıklıkla hastalanırım, alerjik bünyem, kronik kelebekli öksürüğüm, faranjit ve laranjite yatkınlığım 40 yıldır, gene mi hastalandın cümlesinin vazgeçilmez cümlelerimden biri olmasına neden olmuştur.   Hastalık dönemlerini, genellikle ayakta geçiririm. Ne de olsa, o sıklıkla gelip de sıcacık bir çorba yapacak olanı bulmak ve kendini naza çekmek gibi bir lüksü her daim bulamaz insan. 

Anam sağolsun, içine sinmez, söylemeden bilir hasta olduğumu, elinde bir tas çorbası kapımdadır her daim. En uzaklarda olduğu zamanlarda bile eksik etmez, sıcak bir çorba yapıp içseydin der ki, çorba kadar iyi gelir sesi. Bugün yattığım yerden düşündüm de, sımsıcak bir çorba kadar etkilidir, sımsıcak bir nasıl oldun... Elimden birşey gelmiyor deriz ya bazen, oysa bilmeyiz, elimizden gelmeyen sesimizden gelir.

Dilerim, sizler daha iyi bir pazar geçirmişsinizdir.
18 yorum:

handan dedi ki...

ülen ben de deli gibi öksürüyorum, geçmiş olsun bloggerler nazarlarda

Evren dedi ki...

ülen o blogger olmaktan değil, güzel kadınız ya ondan nazar değiyo bize :)))
sana da geçmiş olsun.

handan dedi ki...

fiyuvvvvvvv onu zaten herkesler biliyor diye yazmadım yavvvvv evde ot ne bulursan kaynat içine bol limon sık, kekik-nane-karanfil- iç onu uyu sabaha bişeyciğin kalmaz haaa varsa elma yıka kabuğunu soy çayın içine

Evren dedi ki...

:) tamam anne... kız taze nane kaynattım, limonlu içtim. bak gör yarın canavar gibi olurum ben, iş günü ya. :)))

buraneros dedi ki...

yazıdan haberim yoktu, valla bak:)))

Evren dedi ki...

:))) ben bilmem.

aysema dedi ki...

Ahh şuradan gönderme olanağı olsaydı, keşke...

Geçmiş olsun canım.

Keşke bloggerler sitesi olsa, hepimiz o sitede otursak, böyle durumlarda koşup gelsek, ya da yanımıza alsak iyileşinceye kadar...Ne güzel olurdu.

Sevgilerimi gönderebiliyorum sadece...

Evren dedi ki...

sevginin iyileştirici gücü ne de değerlidir aysema, aldım koydum yüreğime. teşekkür ederim.
proje nefis bu arada :)

absalom dedi ki...

geçmiş olsunnnnn :))
valla ben yaparım çorba dediğin nedirkine üstad.
çabucacık iyileşiniz.
projeye benden de tam destek valla.
ama giriş katında ben oturuyım çok gürültü yaparım yoksa eheheee.

şahane bi hafta olsun :))

Sıradan Bir Sazan dedi ki...

Evren'im, nasıl oldun? Kendine dikkat etmelisin, iyilikler bu ara birbirini kovalıyor ve ben sürekli senden öğrendiklerimi tekrarlıyorum. İyi ol, iyi kal, haber et, öperim çok çok...

Evren dedi ki...

valla gelenin gidenin eksik olmaz senin, ayak sesi yeter absalom, bahçe katını sana verdim gitti :)
sağolasın, valla raporluyum, evdeyim, şahane olur mu bilmem artık...

Evren dedi ki...

ee iyileşememişim henüz, doktor 3 gün rapor verdi, evde yazar dururum artık :) sazanım sen iste evrenden iyilikleri, bilirsin isteyenin bir yüzü vermeyen utansın değil mi:)
pek sevindim pek :)

Aydan Atlayan Kedi dedi ki...

Dilerim hasta olma hiç. Ve "nasılsın?" sorusu sadece ne durumda olduğunu öğrenmek için sorulsun. Ama yine de içini ısıtsın...

Tijen dedi ki...

Tez zamanda iyileşesin Evren. Sana güzel bir tarif vereyim mi? Yani hastalığı iyileştirir bilmiyorum ama insanın ruhuna iyi geldiği kesin. Geçenlerde çay demlerken bir tutam ıhlamur koydum. Öyle güzel oldu ki çay artık her demlediğim çaya koca bir tutam ıhlamur atar oldum.

Evren dedi ki...

valla ben ne kadar isterdim, allah başka hastalık vermesin diyorum kedicim. ne değerlidir değil mi içini ısıtan bir nasılsın... teşekkür ederim.

Evren dedi ki...

ah tijen benim iyileşmem de hastalanmam da tez zamanda oluyor ne yazık ki, bakalım dktor çinko eksikliğimi giderince belki artık bu kadar sık hastalanmam. çayla aram epk yok ama bu tarifle bir kere daha deneyeyim belki bahane ile çayı bile severim. teşekkür ederim.

cem dedi ki...

geçmiş olsun. bahsi geçen kişi annedir herhalde, başka kim bu kadar fedakar olabilir ki...

Evren dedi ki...

dedim ya cemcim anam sağolsun diye... valla ben de fedakarlığın bu derecesini bir tek anne de gördüm, bilmem böyle adamla ve kadınlar var mıdır :))