29 Ara 2010

Üzerine Yürek Pulu Konulan Mektuplar - Gnin Üzerinde Çizgi Mucizesi
Sevgili Ğ,

biliyorum sen benden bir mektup beklemiyorsun, zaten kimden ne bekliyorsun ki... seni tanıdığım ilk güne, o eski evimin salona açılan mutfağında açılan bir şişe şaraba ve yenilen soğuk etlerin kırmızısına takılı aklım bugünlerde. şimdi eminim, sevgili b.nin sana yazdığım bu mektuptan haberi olduğundaki yüzünü düşlüyorsun. ben de düşündüm ve güldüm. nasıl da üst dudağı bükülür, nasıl da gözlerini süze süze bakar böyle anlarda. senin benim hayatımda bir mucize olduğuna inanmam boşuna değil, sen de biliyorsunki, insanın en büyük mucizesi kendine yürüyebilmesi. sen benim kendime yürümek konusundaki çelişkilerimi aldın, bir de sanırım cesaret ektin yüreğime bir tutam. senin o gün, kaybedecek neyin var dediğin, o gün, hayatımın dönüm noktası oldu.  karşımıza çıkan durumlara ilişkin alacağımız tavrın, sonuçları açısından bakıldığında uğrayacağımız mağduriyetlerin habercisi olduğunu söylemiştin.

2011 için düşlerimin arasına ekledim bir yenisini, uzaklara gitmek isteyişimi. bunu sevgili u.ya da yazdım. gitmek istiyorum. sen bana ilk harf olamayacağımı ama son harf olarak anılamayacağımı da öğretensin ve üstelik buna rağmen yürekte kalıcı olacağmı da... ortada olmak değil önemli olan demiştin, ortada kalmaktır. çünkü birinde sensindir karar veren ve diğerinde sen bile yoksundur ortada... seni galiba bu yüzden hep çok seveceğim. bu yüzden derken, mucizem oluşunu kast ediyorum. evet, sen benim mucizemsin, iyi ki. hep ol...


4 yorum:

Uma dedi ki...

Bayildim bu gorus'lere, sukur anlayisa...

Evren dedi ki...

can umam, hani demiştin ya, izin ver O yazsın. severim seni ben.

hasret senfonileri dedi ki...

her okuyumda bir önceki okuduğumu yanlış yorumladığımı/anlayamadığımı düşünüyorum.. sonra ertesi gün okuduğumda bir gün öncekinin.. ve eminim yarın da bugün anladığımı, anlamadığımı düşüneceğim..
"Ay" bende hüküm sürdükçe ve gel-gitlere esir oldukça ruhum bir yengeç olarak sevgili evren ben bazen bu süreçte kendimi bile anlayamıyorum.. en iyisi susmak!

Evren dedi ki...

sen sustuğunda bile çok şey söylersin ki hasretimin senfonileri...