22 Nis 2009

ŞAPKA

Sen şimdi öyle oturuyorsun ya elinde bir sigara, diliyorsun ya gün geçsin, akşam olsun, karnım doysun yeter bana. Farkında değilsin. YAŞ ALIYORSUN. Bir gün önüne koyacaksın şapkanı, bakacaksın yaşanmışlıklara... İstemek yetmez sahip olmak için, bileceksin artık o yaşta.
Bazen yönünü değiştirmek lazım akışın: Kanatların olmasını isteyerek bir ömrü heba etme lüksün yok SAÇMALAMA ama kanatları olduğu için kuşlara yem verebilirsin mesela ve gökyüzünde süzülebildikleri için onların kanatlarına yükleyebilirsin umutlarını. Onlar taşırken sıcak diyarlara senin umutlarını, belki dinlendikleri bir zamanda umudunu gerçek yapacak biri gelir o anda kuşların yanına. Yüklediğin umutları alıp kuşların kanatlarından, sırtlanıp bir adam gücüyle mutluluğu, gelip yanına dikilir karşına. Bilemezsin ama dilersin...
Umutlarını gerçek yapacak olanın sen olduğunu ancak şapkanı önüne koyduğunda fark edersin.
Bence vakit var… Sence?
________________________
Fotoğraf / 1x.com

7 yorum:

Ful yaprakları dedi ki...

Evren'cim boş yaşamamak lazım,
an'ı yaşayıp günü en özel ve en iyi şekilde geçirmek lazım,
ben her gün yeni bir şey öğrenmek istiyorum ve öğreniyorum,
asla yerimizde saymamalıyız!
çok güzel demişsin kalemine sağlık,
ben boş yaşamamak olarak algılıyorum yzını ve teşekür ediyorum paylaşımına,,
seviler:)

Nily dedi ki...

bence de vakit var, ama ne kadar var...işte orası muamma...

içime kara kedi kaçtı benim:)

Ateş Böceği dedi ki...

Tabi şapkayı önüne koyacak ve düşünecek zamanı kalmışsa hala yaşamak ne garip öylee durup yaşadığını sanan çok insan var malesef bazen bizlerde kapılıyoruz bu akışa ama durmanın yeterli olmadığını tekrara gelip önüne koyu veriyor hayat al bak sana ömür verdim dönüşün yok iyi kullan hiç bir şey için geç değil değilmi ama :):)

münzevî dedi ki...

Kuşun kanatlarına yüklenecek umutlar için hala vakit var öyle değil mi? Nezamana kadar bilmiyoruz ama.. Şuandan itibaren başlarsak eğer... Veee, başladım bile..

beenmaya dedi ki...

"yaşadığım hayatı değiştirmeye, kendimi dönüştürmeye hazır mıyım? diye sormak için hiçbir zaman geç değil. kaç yaşında olursak olalım, başımızdan ne geçmiş olursa olsun, tamamen yenilenmek mümkün.

tek bir gün bile öncekinin tıpatıp tekrarıysa yazık. her an her nefeste yenilenmeli. yepyeni bir yaşama doğmak için ölmeden önce ölmeli..."

AŞK/ELİF ŞAFAK

Evren dedi ki...

> sevgili ful yaprakları, hayatımızı anlamlı kılan boş yaşamamak değil mi sonunda, teşekkür ederim... sevgiler...

> senin kaçtı diye benim de kaçmak zorunda mıydı bilemedim ama kaçtı bir kere Nily :)

Evren dedi ki...

> değil tabi ateş böceği, şimdi değilse ne zaman :)

> evet evet münzevi, şimdi başlamak gerek :)

> ölmeli mi öldürmeli bilemedim mayam, bir de ben senin kelimelerini daha çok seviyorum acaba seni seviyorum diye oalabilir mi?