2 Ağu 2009

,

PAZAR SAYIKLAMALARI / BİR




İki mumun alevinde, kalecikkarası ile cabernete sauvignon bordosunda, hayatın çizgilerini taşıyan el emeği kadehlerde, bir akdeniz ülkesi peyniri tadında, gecenin güzelliğine şapka çıkaran ortancaların ıslığında, bir dudağın bir kadehe değme anının bir tene değme anındaki hazzında daldığınız bir uykunun gününe şöyle başladığınızı düşünün:




Gözlerinizi açtınız, yüzünüzü ışığın geldiği yöne döndünüz, bir çift gülen gözün size; bir tutam sevgi, bir tutam huzur, bir tutam tutku ve bir tutam mutlulukla karışmış bir dolu endişeyle baktığını gördünüz. Gülümsemenizle birlikte, sizi kollarının arasına çekti ve alnınızdan öptü.



Şimdi kapatın gözlerinizi, önce geceyi, sonra o geceye uyuyan sizi; ve böyle bir sabahta, adamın gülen gözlerinden size endişe diye yansıyan durumun neden kaynaklanmış olabiliceğini söyleyin:


Gideceği için...

Kalacağı için...

Söylemedikleri için...

Söyleyemedikleri için...

Söylemiş oldukları için...

Söylememiş oldukları için...

...
...
...
_____________________________________



8 yorum:

Anonymous dedi ki...

evrenim çocuğum sevgilerimi yolluyorum gene çok güzel dillendirmişsin duygularını enez den kucak dolusu sevgi ve selam
55 lik dediğin ama artık 61 lik olan arkadaşın Sepo

Evren dedi ki...

sepom gene yanlış hesaplamışsın 53sün sen artık :) öperim kocamandan da kocaman :))

özlem dedi ki...

Çok güzeldi Evren'ciğim, her zaman olduğu gibi.
Sevgilerimle...

Evren dedi ki...

teşekkür ederim özlem, sevgiler benden :)

buraneros dedi ki...

Ayrı ayrıda çok güzel o iki üzümün biraraya gelmesiyle ortaya çıkan (kupaj) şarabın lezzetinden yola çıkarsak, bir de aşağı yukarı akdeniz ülkesi peyniri tadından hareketle -ki yazı akla ilk İtalya'yı getiriyor- menüyü de kendince şekillendirince insan; bütün bu ambiyansın içindeki kadın ve adamın şahaneliğini de varsayınca akıl; şöyle bir tahmin yürütüyor: (Aşk'ın)Tüketilmiş tüm anlamlarının ötesinde bir adlandırmayla yaşanan bir şeyin gözünden döküyor adam sözcüklerini ve sevdiğini söylüyor gözleri; öyle bir ifade ediş ki bu; sadece bir bakışa yüklenmiş, içinde herşey olan çok şey... O öpücükte herşey...

Ben yazıyı okuyunca ve hayal edince binbir sahne... Kendimce öyle adlandırdım adamı.

Uzun zamandır yaz tatiline girmiş aklım çalışmaya başladı sankim yeniden:))... Ya da bir ''ABİNİN''şu ifadesindeki gibi belki herşey:'' Artık yazmasanda biraz yaşasan''... Sanırım yaşarken yazılmıyor. Tembelliğim ondandır. Bakındımda aleme şöyle bir, uzun zamandır ne yorum yazmışım ben, ne de yazı... Hazır klavyeye dokunmuşken düşeyim dedim akıp giden zamana notlarımı... Biri bana dur desin artık:))

Evren dedi ki...

akıp giden zamana notlar almak iyidir, dönüp baktığında tadı güzeldir de üstelik tıpkı; ayrı ayrı da çok güzel iki üzümün biraraya gelmesiyle ortaya çıkan (kupaj) şarabın lezzeti gibi...

YALNIZLIK OKULU dedi ki...

editör bak çok pis canım çekti şimdi bir kırmızıya hayır demezdim :)))

Evren dedi ki...

sen bir de beklenenin gelişine hayır demezdin ki müdür eminim canın onu daha bi çok çekmiştir :)