25 Eyl 2009

,

KURULMUŞ CÜMLELER / 9


"Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz, söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz, karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu, anlamak istediği, anladığını sandığı ve anladığı arasında farklar vardır. Dolayısıyla, insanların birbirini yanlış anlaması için en az dokuz olasılık var.”


Sylviane Herpin________________________________________________
Fotoğraf / deviantART

7 yorum:

Bekriya dedi ki...

ne kadar da doğru ben en çok söylemek isteyip de fırsat bulamadığımi ertelediğim yada söylediğimi varsaydıklarımdan şikayetçiyim.

hiç bitmeyecek gibi görünüyor ...

y. dedi ki...

ben de söylediklerimden şikayetçiyim, herşeyi olan anlamıyla söyleyip bir türlü anlatamadıklarımdan da şikayetçiyim.
ne olacak bu halimiz ya.

EBRULİ dedi ki...

benim de söylemek istediğim,söylediğimi sandığım,karşımdakinin duymak isteyip anlamak istediğiyle o kaar tezat olabiliyorki bazen.Sonuca kendim de şaşırıyorum.Aslında ne isterken sonuç ifade yanlışıklarından istenmeyen yerlere geliyor.Böyle devam edip sürüp gidiyor..Söylemek istediğimi söylemeden anlayan,yanlşlarımı düzeltip algılayan birileri varmıdır acaba ?

sufi dedi ki...

Söylemek istediğimizi söyleyememiş de olsak, ne anlatmak istediğimizi aynen o şekilde anlayan insanlarla birlikte olabilmek nasib ola...9 yanlış anlaşılma olasılığına karşılık sözsüz sessiz de anlaşabilmek...Nasıl ama?

Evren dedi ki...

Kızlar şu gelen yorumlardan anlıyorum ki bu konuda derdi olan biziz gibi gözüküyor, oysa bu lafı buraya almamın nedeni sevgili buranerosun yazısı idi:

http://laparagas.blogspot.com/2009/09/bazen-dili-essek-ars-soksun-ya-da.html

hakkaten bazen dili eşek arısı soksun :))

hepinize sevgiler...

efsa dedi ki...

Yanmışız. demek bazı anlar acaba anlatabildin mi? çelişkilerim gayet normal sayılabilir.

Evren dedi ki...

evet evet efsa yalnız değilsin :)