16 May 2009

ÇIKTIM BEN DÖNÜCEM

Düşünceler kararınca, sisli bir gözaldanması ile bakıyorum dünyanın bana sunduklarına...

Bu aralar içimdeki kız çocuğu çıktı dışarı dolaşıyor sokaklarda, umrunda değil dünya... Yalnızlıktan delirdi zaar diyecek mahaldekiler... Delirdi de ne yaptığını bilmiyor. Aman öyle desinler, ne akıllı ne mükemmel, ne şahane diyeceklerine, deli desinler... Ama bilmeyecekler; delirmek hayata tutunmaktır tam ortasından, öyle sıkı öyle sıkı tutunursun ki, parmakların ağrır, sonra kolların, yüreğine vurur ağrısı da delirirsin ağrıdan. Ama bu delilik hali, kusursuzluk halinden iyidir aslında.

Güneşle randevum var, anlayacağınız ben çıktım. Kendim gibi bir deli ile karşılaşma umudum var. Olmazsa, tanırım kendimi; çok sürmez dönüşüm. Düşünceler gene kararır zamanla ve ben gene dünyanın bana sunduklarını sisli bir gözyanılması ile görürüm ki böyle olmasın istiyorum. Artık böyle olmasın.


Ama şimdilik çıktım ben...

________________________________________________

Beni tanımayana not: Umutla bakmaktan yorulur da insan son bir umut hadi der ya kendine... Bu bir hadi yazısı aslında...

Ve dostum, ben farklı olsun istemiyorum mu sanıyorsun. Yorulmadım mı? Kızgınlığın öfkeden değil biliyorum, hissettiğinden... Ama iyiyim...

Ve kapı önünde oturup bulutlarla konuşan beni yansıtan fotoğraf ise 1x.com

9 yorum:

Nily dedi ki...

keşke gece çıkıp gelseydim de beraber delirseydik..ne güneş ne de kuş cıvıltıları fayda etmiyor bu sabah, aklım bana sıkı sıkı tutunurken ben ısrarla deliliğe koşmaya çabalıyorum.

iyi ol, iyi kal, öperim:)

Ateş Böceği dedi ki...

Karşına bir deliçıkmazsa ben burdayım Hunimi çantamda gezdiren ben hazırım ama beklediğin başka bir deliyse bulman diğeiyle :):)

sufi dedi ki...

Sevgili güzel delim; Sana yetişemiyorum ya hu delilikte.Aldın başını gidiyorsun bir çay bahçesine, bir denize, kahvaltı sofrasına, bir düğüne elinde kadeh "desinler ki deli " diyorsun bir de...

Evren dedi ki...

canım hunin hazır pembe renkli, gel beklerim 5'i geçirme güneş ilgili burça geçince buzlar erir bilesin :)

Evren dedi ki...

sen gel ateş böceği, beraber bekleriz diğer deliyi... yazık yük etme hunini kendine ben de yeterince var, sen rengini söyle :))

Evren dedi ki...

deliyim ben deliyim
avere gezenirim
gün gelir bulursun beni sahilde
yeri gelir içerim çayımı bahçede
olmadı kurarım bir kahvaltı sofrası
kendime
deli diyen delirir benle
paylaşırım lokmamı bile :)))
tontini, bak az kaldı 40 kereymiş ya hakkı benim şimdiden 10 oldu :)))

efsa dedi ki...

hadi paylaşalım deliliği bile... :))))

Evren dedi ki...

delilik bile paylaşılınca güzel efsam :)

sufi dedi ki...

Hişşşt, Arkadaşım orda mısın? Merak ettirme bak kendini.Bu kadar inziva yeter, özledik seni.