20 May 2009

TAŞMAK


İnsanlar var kapanızı kapatmadıkça sıkı sıkı , durup durup çalan tüm yüzsüzlükleri ile...

İnsanlar var ardına kadar açmışsınız kapılarınızı savunmasız kalmışsınız hatta ama girmemiş içeri...Gelene buyur demek nezaketten, görüneni beklemek sabırdan olsa da bazen YETER diye yükselen sesler duyuyorsanız, dönüp kendinize kulak kabartın derim, ses yüreğinizden geliyor olabilir.________________________________________

Fotoraf / 1x.com

19 yorum:

Ateş Böceği dedi ki...

Yürek yanıltır diye öğretmişleridi çocukken asıl olan akıldır .Büyüdükçe baktım ki aklımla sadece gün biriktiriyorum kalbim istemese bile aklım alıyor içeriye kapıyı çalanları ama akıl mutsuz olmamaızın hesabını hep yürekten soruyor .Hesabı ondan sorulacak madem yapılanların önce yüreğin sözleri dinlenmeli nasıl olsa herşeyin hesabı tutulur kalbimizde ...

beenmaya dedi ki...

yürek diyorsa eğer yürekten dinlemek lazım...

efsa dedi ki...

Benim yüreğimden çıkmaya baslayan da böyle bir şeymi acaba. bundan mı?

ESRİK dedi ki...

Bazen yürekten geleni dillendirme de gerekir Evren'im:)

Uzağa Giden Kadın dedi ki...

Neden yeter noktasına geliyoruz ki..
Geri bildirim vermeyi öğrenmeliyiz.
Böylece karşımızdakinin niyetini de kavrayabiliriz..

buraneros dedi ki...

Sanmak gibi bir üçüncü olasılık da girebilir mi araya,ya da olması isteneni görmek gibi bir hissiyat da olabilir mi?...Bu olasılıklar daha da çoğaltılabilir mi?...O zaman yüreği susturup sormak mı gerekir ?Yoksa koyverip gitmek mi?...Peki bunların hepsi de lezzetli mi?

Bil(eme)dim bilge kişi...Konu çok derin ama cevaplarım var.Bir şişe şarap yetmez bu konuya bence, saatler az gelir gibi bir de...Bugün yazı yazmadım da ondan uzattıkça uzattım:))

guguk kuşu dedi ki...

kendi sınırlarımızı belirlemeliyiz, istemediğimize dur demek, gelmeyene veda etmek zamanı gelmiş de geçiyor

Evren dedi ki...

evladım ateş böceği; aklında biriktirdiklerinin gün gelir değeri artar, yüreğinde biriktirdiklerin seni yazar yapar... aferin çocuğum, otur 100 :)

Evren dedi ki...

evladım maya, kısa demişsin öz demişsin belli ki yürekten demişsin, otur çocuğum 100 :)

Evren dedi ki...

evladım efsa, sesin buralardan duyuldu çocum, tereddüt etme, gönder gitsin... aferim sana da 100 :)
ablandan kopya çekme yavrum sen de kalırsın sonra anneciğinin başına :))

Evren dedi ki...

evladım kadın, neden ukalalık yapıyosun çocum bilgeyiz herhalde dimi? geri bildirimi anlayacak kapasite olsa yüzyüz olmaz dimi çocum, çalışkan eski bir öğrencimsin hevesin kırılmasın diye sana da 100 :))

Evren dedi ki...

evladım buraneros; çocum sen sorulara istediğin yerden mi başladın, soruma soruyla cevap vermeyin demedim mi evladım... sen cevapları yaz bakımmm... şarap içmeyin günah, rakı için çarşambaları, perşembeleri bira, cuma, cumartesi şarap, pazar kafana göre takıl, pazartesi su iç, salı içme, tamam mı çocum ... aferin akıllı sorular sormuşun sana da 100 :)

Evren dedi ki...

aferin guguk kuşu çocum, aferin evladım bak nasıl da çözüm üretmiş kısa ve öz... sen sınıfa sonradan katıldın ama aferin azminle bütün sınıfa örnek oldun evladım... 5 puan kanaat kullanıyorum 100 veriyorum çocum :)

Evren dedi ki...

esrik evladım, bilge kişiyle evrenim falan diye konuşulmaz çocum... çalışmadın mı bakımmm sen ha, anlarım ben senin gülüşünden, adamlara gelince sayıp sövmeleri biliyosun ama dimi çocum. yapılmaz öyle aöa cesursun girdin gözüme devam çocum çemkirmeye 100 :)

Bekriya dedi ki...

tam yazıyı okurken Zuhal Olcay söylüyor "gecenin öteki yüzü" :)


kaybedecek neyimiz kaldı ...

Evren dedi ki...

bekriya evladım sen neden ders çalışmıyorsun, müzik dinliyorsun... herşey zamanında bekriya herşey zamanında çocum... aferin ama güzle parça dinliyormuşsun sana da 100 :))

Bekriya dedi ki...

örtmenim ders çalışmam lazım ama bende derman yok, şarkı iyi ya, cuma da konser var zaten konsere çalışıyorum :D

Evren dedi ki...

aferin bekriya çalış çocum hazır ol konsere, ele güne rezil olmsa avaz avaz söylerken, sen bir daha ki sınavdan muafsın :)

Bekriya dedi ki...

peki örtmenim :D