27 Eki 2010

Sıyırmak


Sıyırmaya beş kaldı diyorum, halbuki üç kaldığını biliyorum. Kendime o iki skorluk torpili çok görmüyorum. Dikiş bilmeyen ellerimle oturup kıyılmış yürek parçalarımdan kendime bir gömlek dikiyorum. Saçımın tellerindeki beyazları yapıştırıyorum tek tek üzerine. Beyaz, gözümü alıyor. Ağlıyorum.

Kollarını bir karışın kadar uzun tutuyorum. Yürek parçalarım kıymık kıymık dağılmış sağa sola, topluyorum. O parçaları birbirine ekleyip ince uzun bir kemer yapıyorum. İlk gelin misali, parmak uçlarımın kesiğinden damlayan gözümün kanlarıyla özenle kemerimi boyuyorum. Kırmızı, canımı yakıyor. Ağlıyorum.

Gömleğimi giyip bağını ince belime doluyorum, kollarımı arkadan bağlaman için sırtım dönük kapına varıyorum. Kırmızı kuşağımı görünce, gelin mi oldun, diyorsun. Kollarımı gösterip, hayır delin, diyorum. Gülüyorsun. Gülüyorsun çünkü kendime yaptığım torpili anlamıyorsun. O kadar dürüst değilim, bilmiyorsun.

Ellerimi arkadan bağlıyorlar üç zaman sonra tanımadığım adamların sesleri, sen daha iki vardı diyorsun. Senin sesini tanıyorum. Arkamdan el sallıyorsun. Duyuyorum. Kapıyı kapatıp içeri girdiğinde tüm ışıkları kapatıp ağlıyorsun. Hissediyorum. Gidişime bir anlam veremiyorsun. Sana diyecek iki lafı olan sesimi bırakıyorum kafesli camdan dışarı. Süzüle süzüle gelip konuyor yüreğine, bir kar tanesi zarifliğinde:

Arkamdan salladığın sol eline iyi bak sevgilim. Sıyırıp bütün kederlerimi, soyunup acılarımı, gözlerim kahvenin en güzeli, tenim pembe beyaz olduğunda, ben sana çırılçıplak geleceğim.  Sen, sol elinle seveceksin beni sol yanımdan başlayarak. Sevgin, yüreğimi dağlayacak. Ağlayacağız. Biliyorum. Seni benle ağlayabileceğin için bu kadar deli seviyorum.


14 yorum:

Handan dedi ki...

asıl ben sıyıracam hala işte olduğum için

ZELİHA-UMUTSEPETİ dedi ki...

Yüreğine sağlık,ne güzel kullanmışsın kelimeleri,hayran olmamak mümkün değil...

Evren dedi ki...

ama yazık sana handa...

Evren dedi ki...

teşekkür ederim zeliha...

Pilli Petro dedi ki...

sen nası bişisin Evren bu nası bi yazı, taa sabah okudum anca yorum yazabildim. malum elim sakat benim kafamdan sakat olmasın :)

öperim, sevdim bu yazıyı :)

Evren dedi ki...

yakın bulmuşsundur kendine pillim. hani sıyırmak var ya içinde :)sakat elin dert görmesin. kafan için diyecek bir sözüm yok, hani malum kel ve tarak meselesi :)
çabuk iyileş, pazartesi zeybekte kullanman gerekebilir.

Efnan dedi ki...

Okudum içim acıdı,yüreğimden bir parça koptu sanki.Kalemine sağlık...

Pilli Petro dedi ki...

dokular zedelenmiş iyileşmezse şıklatamam ellerimi :)

kendime benzettim evet sıyrık geziyorum hep zati :)

Evren dedi ki...

efnancım, teşekkür ederim canım benim. iyisin dimi? iyi kal. güzel kız.

Evren dedi ki...

ben gelecem ya şıklatırım ikimizin yerine be pillim :)

gereksiz adam dedi ki...

olmuyor, yorumsuz kalıyorum..

Evren dedi ki...

sen hayata yorumsuz kalmıyorsun ya gereksiz, gerisini boşver. hem bak yağmur yağıyor gene inatla.

ps: sen iyi bir şey dedin değil mi ;)

Efnan dedi ki...

İyiyim...
Yeni bir yol çizdim kendime,herşey güzel olacak inanıyorum.İnanç olmasa nasıl yaşarki insan...

Evren dedi ki...

iyi kal çocuk, iyi bak kendine. öperim sevgiyle. inancını hiç kaybetme.