19 Mar 2010

EVET, EVET İKNA OLDUM

Bu sabah bir uyandım, kapımda bir mim: yaratıcı blogger ödülü hem de... Pek bir anartşist Esrik hem kurallara uymuş hem de beni unutmamış. Bendeniz, şanslı insan, geçen yıl da aldığım bu ödüle, yine yeniden layık görüldüğüm için ikna oldum ki, yaratıcı bir bloggerım. Esrik'e kocaman teşekkür... Neden ikna oldum, çünkü geçen yıl, bir soru ile yayına vermişim ödül aldığım haberini. Yaratıcı mıyım yoksa ilginç miyim diye...

Buyrun geçen yıl ki, yazımız;

Şimdi durum şu; sevgili Hayat İzlerim, Kelebenk, Ufuk Çizgisi ve Bırak Dağınık Kalsın; beni ödüllendirmiş. Bir ödül söz konusu olduğunda akıl ve gönül defterleri olan bloglarda insanın kendi adını görmesi kadar keyif veren bir şey olmasa gerek. Bilenler bilir öyle pek de şahane bir mim oyuncu değilimdir. İlla her mimi kendi keyfime göre, kırpar, şekillendirir ve öyle oynarım. Ama bu mimde ne yapacağıma karar veremedim: Meselenin yaratıcı ve ilginç olma halini henüz kafamda birleştirip ortaya bir şey çıkartamadım. Yoksa yaratıcı değil miyim? Kendine haksızlık etmiyeyim de "yeterince yaratıcı değil miyim" diye sorayım bari...

Burada ve şurada blog yazılarıma kendimce farklı bakış açıları geliştirmiş ve bloglarda şu ana kadar rastlamadığım bir yaratıcılıkla!!! ve ilginçlikle!!! yazılar yazmıştım.

Mimin iki farklı versiyonunu gördüm; kendinle ilgili 7 ilginç şey nedir sorusuna cevap arayanlar ve 7 sevdiğin şeye cevap arayanlar... Bir de ortak noktaları olan 7 kişiye pasla bölümü var, unutmadan onu da belirteyim.

Her iki sorunun cevabının da kreativ (hangi dilde sahi bu) blogger olmak için yeter şartı sağladığından pek de emin olmamakla beraber, ve kendim kendime ilginç gelmediğimden; meseleye Hayat İzlerimden Özlem'in de dile getirdiği gibi; hatırlanmak ve değer vermek bakış açısıyla bakıyor ve bu anlamda; biraz şımarıklık ve biraz da keyifle ödülümü alıyor ve yüreğimin en güzel köşelerinden birine kaldırıyorum. Bu ödüle ilişkin aklına "Evrenin Dünyası" gelenlere teşekkür ediyor ve mimi üzerinden zaman geçtiği için kimseciklere paslamıyorum ama gün geçmesin ki bloguna yazı yazmış mı, yeni bir yorum almış mı ki diye merakla baktığım her bir blog yazarının tek tek aklımdan ve yüreğimden geçtiğini bilmenizi istiyorum.
____________________________

Okuyucuya Önemli Not: Az önce aldığımız bir habere göre; bir ödülüm daha varmış benim... Durum şu; Mim Cadısına bu ödülden çifter çifter geldiği için, üzerine iki ayrı yazı yazdığı için ve de ben sadece birini görüp, adıma rast gelmeyince atlamış olduğum için ödülümü az önce hafif bir sersenişle almış bulunmaktayım. Hiçççççççç cık cık ne ayıp demeyin, haklı valla, ayrıca verdiği ödülü geri almamasını güzel yüreğiyle bağdaştırıyorum ben. Ödülü veren Mim Cadısı Bekriya'dan huzurlarınızda özür diliyorum bir de kocaman öpüyorum.
_____________________________
Fotoğraf  / Sorrente Patrick

11 yorum:

özlem dedi ki...

Ödüller ve dostluklar hç eksilmesin hayatlarımzdan Evren'cim.

Bekriya dedi ki...

Evrencim geri alır mıyım hiç tüm ödüller senin olsun :) ben unutmuştum vallahi kime ne ödül gönderdiğimi. iyice tembel blogcu oldum :(

öpücüklerini aldım ben de kocaman öptüm seni :)

funda dedi ki...

senin gibi birkaç blog var kendime yakın bulduğum hani omuzuna şöyle bir el atıp aferin be helal olsun diyebileceğim samimiyette hissettiğm :))

stuven dedi ki...

ödül için tebrik ederim.

''burada'' ve ''şurada'' yazıların çok güzel olmuş. keyifli bir yolculuğua çıkıyor insan.

Evren dedi ki...

dostluğun kendisi bir ödül değil mi zaten özlemcim... sevgiler...

Evren dedi ki...

canım benim o zaten geçen yıl oldu, hatırlamaman doğla. yaşlandın ya :)) öperim kocaman.

Evren dedi ki...

aynı samimiyetle öper sarılırım funda... bi de üstüne eyvallah derim ;)

Evren dedi ki...

teşekkürler stuven... saol... linkleri çalışırken daha da keyiflidiler ama blog değişikliği yapınca linklerde bulunamıyora düşüyor arandıklarında :))
sevgiler...

stuven dedi ki...

bir kaç tanesine ulaştım:))

Evren dedi ki...

:)

Efsa dedi ki...

Sonra beni de eklersin. ben daha yazmadım ama adın geçecek. :)